Nasma Luxury Stays - Limestone House

Nasma Luxury Stays - Limestone House Dubai ligger i det förstklassiga området, ungefär 8 minuters gångavstånd från Art Sawa och mindre än 1 km från Dubai Mall. Den här välkomnande lägenheten i affärsdistriktet Trade Centre 1 erbjuder gästerna ett fitnesscenter och en inomhuspool.

Det här boendet har balkong, uteservering och vardagsrum med utsikt över staden. Gästerna erbjuds också bekvämligheter som luftkonditionering. För extra bekvämlighet finns en bidé, en separat toalett och en dusch i lägenheten. Dessutom finns det hårtorkar, badlakan och handdukar i badrummet.

Gästerna har tillgång till fitnesslektioner och utomhusbassäng och kan dra nytta av inomhuspool. Tillgång till isrink hjälper gästerna att underhålla sin kropp.

Nasma Luxury Stays - Limestone House erbjuder gästerna möjligheter för självhushållning, som ett kök, samt matplats.

Den stiliga lägenheten har ett behändigt läge, bara 400 m från tunnelbanestationen Financial Centre och några meter bort från Difc. En 15 minuters promenad tar dig till Dubais centrum. Nasma Luxury Stays - Limestone House ligger också inom 2 km från Fontänen i Dubai. Du kommer att befinna dig en kort bit från busshållplatsen Durrah Tower.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Nasma Luxury Stays - Limestone House Dubai
Cozy Studio Apartment In Difc
Mobilpris

Cozy Studio Apartment In Difc

10
Exceptionellt 1 recension
216 m från boendet
USD 147 USD 132
per natt
First Class 1Br Stunning Burj Khalifa Views
Mobilpris

First Class 1Br Stunning Burj Khalifa Views

6.7
Ganska bra 3 recensioner
523 m från boendet
USD 106 USD 95
per natt
First Class 1Br Luxury Living In Difc
Mobilpris

First Class 1Br Luxury Living In Difc

10
Exceptionellt 1 recension
684 m från boendet
USD 81 USD 73
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Dubai Creek SPB Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Financial Centre Station
    400 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Fitnesscenter

    Boendetjänster

    • 24-timmars säkerhet

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Inomhuspool

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    LicensnummerDIF-LIM-IEIMX,DIF-LIM-VVQVE,DIF-LIM-WELNX
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Nasma Luxury Stays - Limestone House?
      Se till att du besöker Art Sawa (600 m) och Fontänen i Dubai, som ligger inom 2 km från Nasma Luxury Stays - Limestone House i Dubai.
    • Finns det en tvättmaskin på Nasma Luxury Stays - Limestone House?
      Ja, det finns tvättmaskin på Nasma Luxury Stays - Limestone House.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Dubai Creek SPB Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Financial Centre Station
    400 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Nasma Luxury Stays - Limestone House Dubai

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng